Головбух

Оформлюємо повернення товарів від неплатника ПДВ

  • 17 вересня 2014
  • 26

Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише за повернення товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості

Пунктом 192.2 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що зменшення суми податкових зобов’язань платника податку — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише за повернення раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі під час перегляду цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.

Згідно з пунктом 192.3 ПК, результат перерахунку податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Таким чином, постачальник — платник ПДВ, за повернення йому товарів/послуг особою, яка на дату їх придбання не була платником цього податку, має право зменшити раніше сформовані податкові зобов’язання з ПДВ за умови повернення йому у власність раніше поставлених ним товарів, та надання отримувачу — неплатнику ПДВ повної грошової компенсації їх вартості.

У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань за повернення товарів неплатником ПДВ таке коригування відображається в рядку 8.1 розділу 1 податкової декларації з ПДВ та у Додатку 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)» (далі — Додаток 1 (Д1)). Під час заповнення Додатку 1 (Д1) в даному випадку слід заповнювати всі колонки таблиці 1 розділу І цього Додатку з урахуванням того, що оскільки в разі здійснення операції з поставки товарів/послуг неплатнику податку на додану вартість у полі «Особа (платник податку) — покупець» податкової накладної та, у разі повернення товарів, розрахунку коригування до податкової накладної вказується «Неплатник податку», то в графі 2 таблиці 1 додатку 1 до податкової декларації з податку на додану вартість слід також зазначити «Неплатник податку».  

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги