Головбух

Робоча ситуація дня: Коли торговцям деревиною потрібно реєструватися платниками ПДВ

  • 19 вересня 2014
  • 20

Чи зобов’язані реєструватися платниками ПДВ фізособи-підприємці, які торгують деревиною, у зв’язку із тим, що такі операції вже не звільняються від ПДВ?

Чи зобов’язані реєструватися платниками ПДВ фізособи-підприємці, які торгують деревиною, у зв’язку із тим, що такі операції вже не звільняються від ПДВ?

Це залежить від системи оподаткування та обсягів постачань.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Відповідно до пункту 181.1 Податкового кодексу України (ПК) фізособа-підприємець (крім платників єдиного податку) зобов’язана зареєструватися платником ПДВ, якщо їй за останні 12 календарних місяців нараховано (сплачено) більше 300 тис. грн. (без урахування ПДВ) від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що оподатковуються ПДВ.

Тобто приватний підприємець на загальній системі оподаткування зобов’язаний зареєструватися платником ПДВпри перевищенні обсягів постачань 300 тис. грн. за останні 12 місяців.

Приватний підприємець на третій або п’ятій групі єдиного податку не зобов’язаний реєструватися платником ПДВ при перевищенні обсягів постачань 300 тис. грн. за останні 12 місяців. Аналогічною є і думка  податківців (Узагальнююча податкова консультація, затверджена наказом ДПС від 20.02.2012 № 131).

Окремо слід звернути увагу на обсяг оподатковуваних операцій, які враховуються при розрахунку 300-тисячної межі.

Логічно, що звільнені від ПДВ операції не є оподатковуваними операціями.

Однак податківці вважають інакше. У ресурсі ЗІР (підкатегорія 101.01.02) вони стверджують, що до обсягу оподатковуваних операцій, які враховуються при розрахунку 300-тисячної межі, належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Тобто за правилами податківців при розрахунку 300-тисячної межі мають враховуватися операції з постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД, здійснені як після 03.08.2014 (зараз вони обкладаються ПДВ за ставкою 20%), так і до вказаної дати (коли вони звільнялися від ПДВ).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини