Головбух

Суд засудив «нові» податкові методи визначення звичайної ціни

  • 22 вересня 2014
  • 21

ВАСУ указав на відсутність у податкового органу підстав для донарахування підприємству грошових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ у зв’язку з реалізацією останнім продукції за цінами нижче звичайних

ВАСУ, погодившись із судами попередніх інстанцій, указав на відсутність у податкового органу підстав для донарахування підприємству грошових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ у зв’язку з реалізацією останнім продукції за цінами нижче звичайних.

Ідеться про ситуацію, коли податковий орган дійшов висновку про заниження підприємством протягом лютого-грудня 2012 року доходу, що враховується під час визначення об’єкта оподаткування, а саме доходу від надання нежитлових приміщень в оренду згідно з договором оренди приміщення. При цьому докази податківців ґрунтувалися на порівнянні зазначеного вище договору з іншим договором оренди нерухомого майна (укладеним цим підприємством з іншим контрагентом) та інформації, наданої регіональною торгово-промисловою палатою.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Однак за співставлення умов договору оренди нерухомого майна з умовами договору оренди приміщення податковий орган виходив тільки з їх розташування у одній центральній економіко-планувальній зоні міста, не врахувавши, що вказані договори не стосуються ідентичних (однорідних) товарів (робіт, послуг) та співставних умов. Аналіз зазначених договорів свідчить про те, що вони відрізняються між собою площею орендованих приміщень, що впливає на умови утримання, призначення орендованих приміщень тощо, а відтак, їх порівняння не може бути правильним методом визначення звичайної ціни.

Крім того, використовуючи для визначення звичайного рівня цін інформацію, надану торгово-промисловою палатою, податковий орган не взяв до уваги частину 1 статті 1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 № 671/97-ВР, згідно з якою торгово-промислова палата є недержавною неприбутковою самоврядною організацією, що об’єднує юридичних осіб, які створені і діють відповідно до законодавства України, та громадян України, зареєстрованих як підприємці, та їх об’єднання.

Проте інформація, надана торгово-промисловою палатою, є лише консультативною, і, як з’ясувалось, створеною без огляду об’єктів, на основі вибірки з місцевої преси. Такі дані визначені на основі цін пропозицій і носять орієнтовний характер, оскільки не є цінами фактичних угод і можуть відрізнятися від наведених залежно від терміну оренди, договірних відносин, технічних, конструктивних параметрів приміщень, оздоблення, тощо.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини