Головбух

Особливості формування податкового кредиту

  • 23 вересня 2014
  • 28

Якщо платник податку під час отримання послуг від нерезидента на митній території України декларує зобов’язання шляхом подання уточнюючого розрахунку, то податковий кредит він має право сформувати в податковій декларації з ПДВ, що подається за наслідками податкового періоду, наступного за тим, у якому відбулося уточнення податкових зобов’язань

У якому звітному (податковому) періоді платник податку має право на формування податкового кредиту, якщо податкові зобов’язання за отримання послуг від нерезидента на митній території України помилково не були задекларовані в період їх отримання та включаються до уточнюючого розрахунку, під час подання якого сума до сплати відсутня, у зв’язку з наявним від’ємним значенням за період, що уточнюється?

Відповідно до пункту 187.8 Податкового кодексу України (ПКУ), датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Для операцій із постачання послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду (п.198.2 ПК).

Згідно з пунктом 50.1 ПК, якщо в майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Отже, якщо платник податку під час отримання послуг від нерезидента на митній території України декларує зобов’язання шляхом подання уточнюючого розрахунку, за подання якого сума до сплати, визначена у такому розрахунку, зараховується в рахунок зменшення від’ємного значення, то податковий кредит за такими операціями платник податку має право сформувати в податковій декларації з ПДВ, що подається за наслідками податкового періоду, наступного за тим, в якому відбулося уточнення податкових зобов’язань, визначених у такому уточнюючому розрахунку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини