Головбух

Коли вивіска не є зовнішньою рекламою та не потребує дозволу на розміщення

  • 23 вересня 2014
  • 229

ВАСУ погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій про визнання протиправним та скасування припису міськради щодо усунення підприємством-позивачем порушень порядку розміщення зовнішньої реклами у місті

ВАСУ погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій про визнання протиправним та скасування припису міськради щодо усунення підприємством-позивачем порушень порядку розміщення зовнішньої реклами у місті.

Порушення полягало в розміщенні об’єктів зовнішньої реклами (виносного щита, щита на фасаді підприємства, банерного полотна)  без дозволу на розміщення зовнішньої реклами, всупереч вимогам пункту 1 статті 16 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі — Закон № 270). Оскаржуваним приписом підприємству запропоновано у триденний строк усунути вказані порушення шляхом демонтажу та попереджено, що у випадку невиконання цього припису в зазначений термін спеціальні конструкції будуть демонтовані з покладенням на позивача витрат, пов’язаних з демонтажем.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Проте, на думку судів, розміщені підприємством вивіски, на яких зображуються виключно знаки для товарів і послуг підприємства, які, у свою чергу, є знаками для товарів та послуг, зареєстровані відповідно до вимог чинного законодавства України в Державному реєстрі свідоцтв України на знаки для товарів по послуг, не є рекламою. А отже, не потребують отримання дозволів на розміщення зовнішньої реклами.

Крім того, спірні банери підприємства не є рекламою в розумінні частини 6 статті 9 Закону № 270 і підпадають під визначення вивіски чи таблички, оскільки відповідна інформація:

  • розміщена на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення;є
  • не містить закликів придбавати товар або послугу, що реалізується позивачем.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини