Головбух

Чверть валютної виручки дозволили не продавати

  • 23 вересня 2014
  • 19

Пом’якшено вимогу щодо обов’язкового продажу іноземної валюти, що надійшла із-за кордону на користь юросіб та фізосіб-підприємців

Нацбанк продовжує випробовувати нові методи та вдосконалювати пропорції старих методів у пошуках компромісу між необхідністю досягнення ефективності та бажанням залишитися в межах толерантної гуманності. Цього разу нововведення такі.

Пом’якшено вимогу щодо обов’язкового продажу іноземної валюти, що надійшла із-за кордону на користь юросіб та фізосіб-підприємців. Відтепер обов’язковому продажу на МВРУ підлягає не 100%, а 75% таких надходжень.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Знижено еквівалент максимальної добової суми придбання особою іноземної валюти в одному банку — із 15 тис. грн. до 3 тис. грн. Винятком є придбання іноземної валюти для погашення кредитів. Банк контролюватиме цільове використання валюти, придбаної для погашення кредиту.

Замість вимоги щодо виплати в гривнях іноземної валюти, переказаної з-за кордону на користь фізичної особи, передбачено заборону проведення таких операцій в іноземній валюті:

  • розрахунки за імпортними операціями без увезення товару в Україну;
  • платежі за імпортну продукцію, якщо з дати оформлення ввізної митної декларації минуло більше 180 днів;
  • повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами за операціями щодо продажу поза межами фондових бірж цінних паперів українських емітентів, крім державних облігацій України;
  • повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами за операціями щодо продажу корпоративних прав юридичних осіб, що не оформлені акціями;
  • повернення за кордон іноземному інвестору дивідендів (крім випадків повернення дивідендів за цінними паперами, що обертаються на фондових біржах);
  • на підставі індивідуальних ліцензій Нацбанку (крім індивідуальних ліцензій на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України).

Постанова чинна з 23.09.2014.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини