Головбух

Банк-банкрут: забираємо кошти з рахунків

  • 24 вересня 2014
  • 33

У підприємства залишилися кошти на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації. Що робити підприємству, аби їх повернути?

У підприємства залишилися кошти на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації. Що робити підприємству, аби їх повернути?

Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VI (далі — Закон № 4452) визначає порядок виплати Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі — Фонд) відшкодування за вкладами. Також Закон № 4452 регулює відносини між Фондом, банками, НБУ, визначає повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Підприємство-кредитор протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду має право заявити уповноваженій особі Фонду про свої вимоги до банку (ч. 5 ст. 45 Закону № 4452). Адже Фонд у день отримання рішення НБУ про ліквідацію банку набуває прав ліквідатора банку та розпочинає процедуру його ліквідації відповідно до Закону № 4452 (ст. 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 № 2121-ІII). Уповноважена особа Фонду від імені Фонду виконує функції з ліквідації банку (ч. 1 ст. 46 Закону № 4452).

З’ясувати, як відобразити в обліку підприємства неповернення коштів на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації, Ви зможете в тижневику «Головбух» № 35. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини