Законодавчі новації щодо обліку та реєстрації платників податків «дійшли» й до урядових постанов

25 вересня 2014 13
У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» уряд переглянув положення низки своїх постанов

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 № 657-VII уряд переглянув положення низки своїх постанов.

 Більшість змін мають технічний характер та пов’язані з вилученням посилань на свідоцтва про реєстрацію платників ПДВ та єдиного податку. Замість свідоцтв передбачено використання витягів (їх копій) із відповідних реєстрів.

З деяких постанов вилучені й згадки щодо довідок (їх копій) про взяття на облік платника податків. Адже на сьогодні документом, що підтверджує такий факт, є виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, який містить дані про взяття на облік суб’єкта як платника податків. Крім того, відповідна інформація про платників податків розміщена на офіційних онлайн-ресурсах та є загальнодоступною і безоплатною як для органів державної влади та місцевого самоврядування, так і для юридичних та фізичних осіб.

Зокрема, відповідну довідку вилучено із переліку документів, які резиденти подають до Мінекономрозвитку для отримання індивідуальної ліцензії, оскільки Міністерство може самостійно встановити факт наявності/відсутності обліку суб’єкта платником податків за даними, які оприлюднюються. Водночас уточнено, що неперебування заявника на обліку як платника податків є підставою для відмови у видачі індивідуальної ліцензії.

Крім того, змінами уточнено, що не потребуватиме застосування РРО з використанням РК та КОРО роздрібна торгівля продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, що здійснюється фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок (постанова КМУ від 23.08.2000 № 1336). При цьому вилучено вимогу щодо придбання патенту відповідно до законодавства з питань обкладення прибутковим податком з громадян, оскільки такі положення не застосовуються у зв’язку з відсутністю відповідних положень у Податковому кодексі України.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль