Головбух

Коригуємо накладну, виписану на дату складання акту виконаних робіт, якщо такий акт не підписаний замовником

  • 26 вересня 2014
  • 58

У разі визнання судом недійсним акту виконаних робіт, підписаного однією стороною, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню

Як у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних відкоригувати накладну, яка виписана на дату складання акту виконаних робіт, якщо такий акт не підписаний замовником?

Передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. Згідно зі статтею 853 Цивільного кодексу України, замовник зобов’язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її та в разі виявлення допущених у роботі відхилень від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

Якщо ухилення замовника від прийняття виконаної роботи спричинило зміну строку здачі роботи, вважається, що право власності на виготовлену (перероблену) річ перейшло до замовника у момент, коли мало відбутися її передання.

Відповідно до пункту 187.1 Податкового кодексу України (ПК), датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
  • дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з пунктом 1 розділу III Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 за № 2118/24650, облік виданих податкових накладних проводиться у день виникнення податкових зобов’язань.

Отже, платник податку на дату оформлення акту, за умови відсутності письмових зауважень замовника щодо виявлення ним допущених підрядником у роботі відхилень від умов договору або інших недоліків, незалежно від того, підписаний цей акт замовником чи ні, повинен виписати податкову накладну та відобразити її в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

У разі визнання судом недійсним акту, підписаного однією стороною, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню, оскільки після постачання товарів/послуг здійснюється зміна суми компенсації їх вартості на підставі пункту 192.1 ПК, та відображенню суми коригування в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини