Головбух

Мінінфраструктури роз’яснило нюанси використання ТТН

  • 30 вересня 2014
  • 47

Мінінфраструктури нагадало, що товарно-транспортна накладна є документом, який складається вантажовідправником для оформлення перевезень вантажів відповідно до укладеного договору

Мінінфраструктури нагадало, що товарно-транспортна накладна (далі — ТТН) є документом, який складається вантажовідправником для оформлення перевезень вантажів відповідно до укладеного договору і використовується для проведення остаточних розрахунків за надані послуги з перевезення вантажів. Оформлена ТТН має бути у водія транспортного засобу під час здійснення перевезень вантажів за договором перевезення.

Якщо покупець здійснює перевезення товару (право власності на який за договором уже перейшло до нього) власними автомобільними транспортними засобами, водію покупця під час здійснення перевезень не потрібна ТТН. Натомість у водія має бути накладна або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Якщо ж послуга з доставки вантажу надається за плату, і це передбачено в договорі купівлі-продажу, то має місце надання послуги з перевезення вантажу. Відповідно, для надання послуг з перевезення вантажу на договірних умовах водію перевізника необхідно мати ТТН.

Крім того, автори листа зазначають про необхідність складання ТТН в кількості не менше чотирьох примірників та заповнення реквізиту «Пункт розвантаження» під час здійснення кожного відправлення відповідно до поданої заявки або за разовим договором. Ця вимога стосується також випадку, якщо вантажовідправник, вантажоодержувач і замовник перевезення є однією особою, а перевезення вантажу здійснюється на чужому автомобілі, а також у випадку доставки товару одним перевізником за різними адресами вантажоодержувача.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини