Головбух

Перед зняттям з обліку перевірте дані облікової картки

  • 1 жовтня 2014
  • 18

Процедура державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізосіб-підприємців не передбачає проведення перевірок та надання довідок контролюючими органами про відсутність заборгованості у таких платників

7 липня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців за заявницьким принципом» від 13.05.2014 №1258-VII (далі — Закон), згідно з яким фізичні особи — підприємці виключаються з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців за заявницьким принципом у строк до одного дня. Процедура державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізосіб-підприємців не передбачає проведення перевірок та надання довідок контролюючими органами про відсутність заборгованості у таких платників.

Водночас неподання фізичною особою — підприємцем звітних документів до системи персоніфікованого обліку за період провадження ним підприємницької діяльності унеможливлює в подальшому, під час призначення (перерахунку) пенсії, врахувати інформацію в повному об’ємі, оскільки за призначення (перерахунку) пенсії, а також за нарахування деяких інших видів соціальних допомог територіальні органи Пенсійного фонду та інші фонди використовують дані, які містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей на персональних облікових картках застрахованих осіб. Інформація, яка міститься в системі персоніфікованого обліку поповнюється за рахунок встановлених форм звітних документів, які подаються страхувальниками (роботодавцями), у тому числі фізичними особами — підприємцями особисто за себе.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

До зняття з обліку фізичним особам — підприємцям рекомендовано проводити звірку з територіальними органами Пенсійного фонду України (за місцем реєстрації) на предмет наявності та правильності всіх персональних даних облікової картки за весь період провадження підприємницької діяльності.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини