Розроблено порядок контролю за обсягами доходів єдиноподатників

16 січня 2016 18
Оприлюднено проект постанови КМУ про затвердження порядку здійснення контролю за досягненням платниками єдиного податку обсягу доходу понад 1 млн. грн.

Оприлюднено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України».

Проект порядку розроблено відповідно до прийнятого Закону України від 01.07.2015 № 569-VIII з метою визначення єдиного механізму здійснення органами доходів і зборів заходів з метою контролю за досягненням фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку другої і третьої груп обсягу доходу понад 1 млн. грн.

Так, пунктом 296.10 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Водночас визначено, що застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії реєстрації платником єдиного податку.

На сьогодні немає регуляторного акта, яким установлено шляхи та способи визначення органами доходів і зборів граничного обсягу доходу, при досягненні якого фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку другої і третьої груп повинні застосовувати РРО під час здійснення готівкових розрахунків.

З огляду на це виникає необхідність у затвердженні проекту порядку, яким визначається єдиний механізм здійснення заходів податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) граничного обсягу доходу, визначеного для таких осіб пунктом 296.10 ПК.

Водночас проект порядку передбачає, що з метою здійснення податкового контролю за досягненням фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку другої і третьої груп граничного обсягу доходу, встановленого для таких осіб пунктом 296.10 ПК, орган доходів і зборів заходів може проводити за наявності підстав, передбачених підпунктами 78.1.1-78.1.18 ПК, документальну позапланову перевірку та за наявності підстав, визначених підпунктами 80.2.1-80.2.7 ПК, фактичну перевірку.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль