Головбух

У платника ПДВ не виникає податкових зобов’язань у разі придбання медичного обладнання у неплатника ПДВ

  • 3 жовтня 2014
  • 34

У платника ПДВ не виникає податкових зобов’язань у разі придбання медичного обладнання у неплатника ПДВ, оскільки податковий кредит при його придбанні не формувався

У платника ПДВ не виникає податкових зобов’язань у разі придбання медичного обладнання у неплатника ПДВ, оскільки податковий кредит при його придбанні не формувався, а тому й податкові зобов’язання за такої передачі не виникають.

Це питання стало актуальним саме зараз, коли низка підприємницьких структур здійснює передачу медичного обладнання лікарням, у яких перебувають на лікуванні бійці АТО.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Нагадаємо, що постачання товарів — це будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник, у тому числі дарування таких товарів (пп.14.1.191 Податкового кодексу України). Товари, що надаються згідно із договорами дарування, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості цих товарів, уважається безоплатно наданими товарами (пп.14.1.13 ПК).

База оподаткування ПДВ операцій із постачання товарів визначається виходячи з їх договірної вартості (п.188.1 ПКУ). Оскільки договірна ціна дорівнює нулю, то податкові зобов’язання у платника також будуть нульовими.

Разом з тим, операція з безоплатної передачі товарів розглядається Податкових кодексом України як така, що відноситься до негосподарської діяльності, оскільки не передбачає отримання доходу (згідно з пп.14.1.36 ПК, господарською є діяльність, спрямована на отримання доходу).

Якщо під час придбання товарів суми ПДВ було включено до складу податкового кредиту і в разі, якщо такі товари почали використовуватись в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, то такий платник податку зобов’язаний нараховувати податкові зобов’язання (п.198.5 ПК).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини