Головбух

Для повернення переплати мита і ПДВ необхідне рішення про застосування митної вартості

  • 3 жовтня 2014
  • 26

Законодавством чітко визначено механізм повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу чи помилково та/або надмірно сплачених до бюджету

Законодавством чітко визначено механізм повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу чи помилково та/або надмірно сплачених до бюджету. На таке звернув увагу ВАСУ, відмовляючи підприємству у задоволенні його позовних вимог у частині стягнення з держбюджету надміру сплаченого мита.

Про наявність права повернення надмірно сплачених сум митних зборів, зокрема ПДВ, свідчили належним чином оформлені остаточні ВМД, у яких зазначалися вид збору та сума, що підлягає поверненню.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Як убачається із матеріалів справи, підприємство неодноразово зверталося до митниці (відповідача) із заявами про повернення надміру сплаченої суми з ПДВ при імпорті товару на його депозитний рахунок для подальших розрахунків за митне оформлення товарів.

Також матеріалами справи підтверджено те, що єдиною підставою  для відмови підприємству в поверненні коштів із Державного бюджету України був сплив терміну дії довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів.

Усе ж незважаючи на це, ВАСУ визнав висновки судів попередніх інстанцій про стягнення з держбюджету на користь підприємства-позивача надміру сплаченого мита дещо передчасними.

Адже відповідно до чинного законодавства, сума надміру сплачених податків і зборів (обов’язкових платежів) повертається декларанту тільки у разі, якщо після такої сплати згідно з митною вартістю товарів, визначеною митним органом, буде прийнято рішення про застосування митної вартості, заявленої декларантом.

Проте, як убачається з матеріалів справи, митним органом рішення про застосування митної вартості, заявленої декларантом, не приймалось.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини