Чи можна придбавати та використовувати на представницькі заходи алкогольні напої без ліцензії на роздрібну торгівлю

6 жовтня 2014 38
Алкогольні напої (тютюнові вироби), які безоплатно надаються споживачеві, зокрема, використовуються на представницькі заходи, розглядаються як операції з продажу

Чи має право СГ придбавати та використовувати на представницькі заходи алкогольні напої (тютюнові вироби) без наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами)?

Статтею 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР зі змінами і доповненнями (далі — Закон № 481) встановлено, що роздрібна торгівля — це діяльність із продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Відповідно до підпункту 14.1.202 Податкового кодексу України, продаж (реалізація) товарів — це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. 

Отже, алкогольні напої (тютюнові вироби), які безоплатно надаються споживачеві, зокрема, використовуються на представницькі заходи, розглядаються як операції з продажу (реалізації).

Якщо такі операції будуть здійснюватись без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами), застосовується штраф у розмірі 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (ст. 17 Закону № 481).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль