Головбух

На період військової служби підприємець може уповноважити іншу особу на виплату працівникам зарплати

  • 6 жовтня 2014
  • 29

Під час чергового сеансу гарячої лінії в податковій інспекції Дніпровського району столичного управління Міндоходів розглянули питання адміністрування військового збору й оподаткування доходів фізичних осіб

Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Адміністрування військового збору. Оподаткування доходів фізичних осіб» із начальником інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів м. Києві Наталією Кирпою.

Зокрема, була розглянута ситуація щодо виплати зарплати та перерахування податку на доходи фізичних осіб у разі, якщо підприємець, який має найманих працівників, мобілізований на військову службу, але бізнес (роздрібна торгівля) не призупиняється.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Отже, на період своєї військової служби за призовом під час мобілізації підприємець може уповноважити іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів. При цьому обов’язок із нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.

Після демобілізації протягом 180 календарних днів підприємець повинен буде перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою із заробітної плати та/або інших доходів найманих працівників. Протягом цих 180 календарних днів, відлік яких починається з першого дня демобілізації, територіальними органами ДФС не будуть застосовуватись штрафні та фінансові санкції.

Підставою для таких дій буде заява фізичної особи — підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до територіального органу ДФС за місцем податкової реєстрації протягом 10 днів після демобілізації чи закінчення лікування (реабілітації), пов’язаного з виконанням обов’язків під час мобілізації.

Зазначена норма міститься в Податковому кодексі України. Зокрема, відповідно до підпункту 4 пункту 3 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 № 1275-VII № 1275, до підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України було додано пункт 25, у якому регламентуються дії самозайнятих осіб (фізичних осіб — підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) у разі їхнього призову на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини