Головбух

Як заповнювати звітність після скасування пільг для готелів

  • 8 жовтня 2014
  • 22

Для зручності заповнення звітності готелям — платникам податку на прибуток пропонується звітний 2014 рік умовно поділити на два періоди: до та після 3 серпня

До 3 серпня 2014 року прибуток суб’єктів готельної діяльності від надання готельних послуг у готелях категорій «п’ять зірок», «чотири зірки» і «три зірки» звільнявся від обкладення податком на прибуток — згідно з підпунктом «а» пункту 17 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України. Проте з названої дати ця пільга скасована Законом від 31.07.2014 № 1621-VII, який вніс зміни до Податкового кодексу.

Для зручності заповнення звітності готелям — платникам податку на прибуток пропонується звітний 2014 рік умовно поділити на два періоди: до та після 3 серпня.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Зокрема, операції, здійснені до 3 серпня, підпадають під пільгу, тому результати цих операцій відображаються в податковій звітності в рядках, призначених для заповнення в разі застосування пільги.

У свою чергу операції, здійснені починаючи з 3 серпня, залишились без пільги, тому результати таких операцій відображаються в загальному порядку.

«Готельну» пільгу скасовано в серпні, це означає, що прибуток від готельної діяльності оподатковується в загальному порядку, доходи і пов’язані з ними витрати від готельної діяльності у складі загальних доходів і витрат готелю включаються до відповідних рядків декларації. І тому в додатку ПЗ відображенню не підлягають.

Тож у Звіті про суми податкових пільг, який подаватиметься разом з податковою декларацією за три квартали 2014 року та за 2014 рік, у рядку 1 «Сума коштів, вивільнених від оподаткування за звітний (податковий) період» будуть зазначені лише кошти, вивільнені до 3 серпня 2014 року. Після цієї дати кошти вже не вивільняються, тому й відображатися у Звіті не можуть. Усі інші рядки Звіту заповнюються в загальному порядку.

Варто звернути увагу на те, що Звіт подаватиметься доти, доки підприємство не використає всі кошти, вивільнені до 3 серпня 2014 року, указані в Звіті за три квартали 2014 року (чи за 2014 рік) або поки не сплине 1 095 днів із дати закінчення періоду, за результатами якого підприємство залишило такі кошти у своєму розпорядженні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини