Чи необхідно юрособі сплачувати ПДФО у разі укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки з фізособою, якщо та самостійно сплатила суму податку

8 жовтня 2014 31
Юридична особа зобов’язана здійснити нарахування, утримання та сплату до бюджету податку з доходів, отриманих фізичною особою від продажу земельної ділянки

Чи необхідно юридичній особі сплачувати ПДФО у разі укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки з фізичною особою, якщо фізособа самостійно сплатила суму податку до моменту нотаріального посвідчення договору?

Порядок оподаткування операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна встановлений статтею 172 розділу IV Податкового кодексу України (ПК).

Відповідно до пункту 172.7 ПК, якщо стороною договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа — підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).

Згідно із підпунктом 168.1.1 ПК, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПК.

Відповідно до підпункту 168.1.2 ПК, податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

У пункті 172.6 ПК зазначено, що в разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомості, за яким сплачено податок, платник податку має право на повернення надміру сплаченої суми податку на підставі податкової декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку.

Оскільки податковим агентом під час укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки між фізичною особою та юридичною особою є юридична особа, то незалежно від того, що податок на доходи фізичних осіб був сплачений фізичною особою самостійно до моменту нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки, юридична особа зобов’язана здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) земельної ділянки

При цьому з метою уникнення подвійного оподаткування юридична особа має право за рішення керівника відшкодувати фізичній особі суму сплаченого податку на доходи фізичних осіб, яка, у свою чергу, підлягає оподаткуванню за ставками, визначеними пунктом 167.1 ПК (15 та/або 17%), як додаткове благо.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль