Головбух

Максимальна вага вантажівок під час руху автошляхами України — 40 тонн

  • 9 жовтня 2014
  • 169

В Україні, відповідно до норм Європейського Союзу, встановлюється максимальна вага транспортного засобу в 40 тонн під час здійснення вантажних автомобільних перевезень

В Україні, відповідно до норм Європейського Союзу, встановлюється максимальна вага транспортного засобу в 40 тонн (замість 38 тонн) під час здійснення вантажних автомобільних перевезень.

Відповідні зміни до пункту 22.5 Правил дорожнього руху ухвалено Постановою Кабміну «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 і від 27 червня 2007 р. № 879» від 17.09.2014 № 490.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Ці зміни розроблені Міністерством інфраструктури України з метою гармонізації законодавства України з законодавством Європейського Союзу — Директивою Ради 96/53/ЄС від 25.07.1996 про встановлення для певних наземних транспортних засобів, що рухаються в межах Співтовариства, максимально дозволених розмірів при національних і міжнародних переміщеннях та максимально дозволеної ваги при міжнародних переміщеннях, встановлено максимально дозволену вагу транспортного засобу 40 тонн.

Збільшення граничного значення фактичної ваги транспортних засобів із 38 до 40 тонн включно значною мірою сприятиме зменшенню вартості вантажних перевезень.

Утім правила проїзду контейнеровозів залишаються без змін. Тобто рух контейнеровозів загальною масою до 46 тонн та заввишки до 4,35 м на встановлених Укравтодором, Укртрансінспекцією і департаментом Державтоінспекції МВС маршрутах здійснюється без дозволу.

Рух транспортних засобів, габаритні чи вагові параметри яких перевищують хоча б один із параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі. Порядок отримання такого дозволу визначений Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, що затверджені постановою Кабміну від 18.01.2001 № 30.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини