Чи може платник податку на прибуток припинити сплачувати авансові внески у разі подання збиткової податкової декларації з порушенням граничного терміну її подачі

13 жовтня 2014 20
Якщо платник щомісячних авансових внесків подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період з порушенням граничного терміну подачі, такий платник може припинити сплачувати авансові внески починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому таку декларацію подано

Чи може платник податку на прибуток припинити сплачувати авансові внески, встановлені пунктом 57.1 ПК, у разі подання збиткової податкової декларації з податку на прибуток підприємства з порушенням граничного терміну її подачі?

Відповідно до пункту 57.1 Податкового кодексу України (ПК), платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

Разом з цим дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року до лютого наступного звітного (податкового) року включно.

Якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або поніс збитки, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому – четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому ПКУ.

Отже, припинити сплату авансових внесків, починаючи з другого кварталу поточного року відповідно до положень пункту 57.1 ПК, платник податку може лише у випадку, коли такий платник за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток та подав податкову декларацію за перший квартал до граничного терміну подачі декларації за цей звітний період.

Якщо платник щомісячних авансових внесків у зв’язку з відсутністю прибутку або збитковим результатом за перший квартал поточного року подає податкову декларацію з податку на прибуток за цей звітний період з порушенням граничного терміну подачі, такий платник може припинити сплачувати авансові внески, визначені у податковій декларації за попередній звітний рік, починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому таку декларацію подано.

При цьому платник не звільняється від обов’язку подати декларації за такі податкові періоди звітного року: півріччя, 9 місяців і рік, та притягується до відповідальності за порушення термінів подачі податкової звітності, встановленої статтею 120 ПК.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль