Головбух

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором сума доходу, виплачена фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, за виконання цивільно-правових договорів

  • 13 жовтня 2014
  • 20

Якщо цивільно-правовий договір укладено з ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність, то нараховані доходи за виконання певних робіт не є об’єктом оподаткування військовим збором

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором сума доходу, виплачена фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, за виконання цивільно-правових договорів?

Згідно з пунктом 1.1 пункту 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК), платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 ПК, а саме фізична особа — резидент (нерезидент), яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні, та податковий агент.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Об’єктом оподаткування збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).     

Оподаткування доходів, отриманих ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до статті 178 ПК, згідно з пунктом 178.3 якої оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.

При цьому, пунктом 178.5 ПК визначено, що під час виплати суб’єктами господарювання — податковими агентами, ФО, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою ФО копії довідки про взяття її на податковий облік як ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пунктів 14.1.195 та 14.1.222 ПК.

Отже, якщо цивільно-правовий договір укладено з ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність, то нараховані (виплачені) доходи за виконання певних робіт (послуг) не є об’єктом оподаткування військовим збором. Ця норма не застосовується, якщо відносини за цивільно-правовим договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги