Відображаємо в обліку заміну картриджа в принтері

14 жовтня 2014 95
Витрати на заміну картриджа у печатному принтері, зайнятому у виробництві товарів, враховуються за обчислення об’єкта оподаткування у складі загальновиробничих витрат

Як у податковому обліку відображається заміна тонер-картриджа в печатному принтері?

Відповідно до підпункту 14.1.138 Податкового кодексу України (ПК), основні засоби — це матеріальні активи, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 грн. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

Електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов’язані з ними комп’ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (у тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 грн., у податковому обліку відносять до 4 групи основних засобів (п. 145.1 ПК).

Відповідно до абзацу «г» підпункту 138.8.5 ПК, витрати на утримання, експлуатацію та ремонт основних засобів, інших необоротних активів загальновиробничого призначення включаються до складу загальновиробничих витрат, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Під час обчислення об’єкта оподаткування у складі інших витрат враховуються:

  • адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, до яких включаються витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (абз. «в» пп. 138.10.2 ПК);
  • витрати на збут, які включають витрати, пов’язані з реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, до яких включаються витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, пов’язаних зі збутом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (абз. «д» пп. 138.10.3 ПК);
  • інші витрати господарської діяльності, до яких цим розділом прямо не встановлено обмежень щодо віднесення до складу витрат (пп. 138.12.2 ПК).

Згідно з пунктом 138.4 ПК, витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Інші витрати відносять до витрат того звітного періоду, у якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПК).

Оскільки тонер-картридж не є самостійним окремим засобом друку інформації, при цьому його заміна не є ремонтом або поліпшенням принтера (основного засобу 4 групи), то вартість тонер-картриджа відноситься до складу відповідних витрат залежно від напрямку використання принтера за умови документального підтвердження використання принтера у господарській діяльності платника податку.

Витрати на заміну картриджа у печатному принтері, зайнятому у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), враховуються за обчислення об’єкта оподаткування у складі загальновиробничих витрат (крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення), які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, у звітному періоді, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Витрати на заміну тонер-картриджа в печатному принтері, який використовується для обслуговування та управління підприємством або для збуту товарів, робіт, послуг чи іншої господарської діяльності, визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль