Виправляємо помилку у звіті щодо сум нарахованого ЄВ

15 жовтня 2014 30
Якщо в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо нарахованих сум ЄВ за звітний період код типу нарахувань 10 у найманої особи помилково відображено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати, то страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний період звіт за попередній період

Яким чином виправити помилку в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо в попередньому періоді код типу нарахувань 10 (суми відпускних) у найманої особи за звітний період помилково зазначено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати?

Відповідно до пункту 4.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

Графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 – 12.

Суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)» із зазначенням відповідного місяця лише в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10.

Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.

Якщо страхувальником було допущено помилку в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, то подаються скасовуючі документи. Зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) за звітний місяць при формуванні та поданні скасовуючих документів не допускаються (п. 5.5 розд. V Порядку № 454).

Коли ж страхувальником допущені помилки, зазначені в пункті 5.5 розділу V Порядку № 454, страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить:

  • перелік таблиць звіту;
  • відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб;
  • відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 – 4 додатку 4 до Порядку № 454 (п. 5.7 розд. V Порядку № 454).

Отже, якщо в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо нарахованих сум ЄВ за звітний період код типу нарахувань 10 (суми відпускних) у найманої особи помилково відображено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати, то страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний період звіт за попередній період, який має містити перелік таблиць звіту, таблицю 6 додатка 4 звіту зі статусом «скасовуюча» з помилковими відомостями за найману особу щодо якої зроблено помилку, таблицю 6 додатка 4 зі статусом «початкова» із правильними відомостями за дану особу (відомості з рядками, у яких відображаються дані про суми заробітної плати без коду типу нарахувань та суми відпускних з кодом типу нарахувань 10).

При цьому сформований звіт щодо сум нарахованого ЄВ для виправлення даної помилки за попередній звітний період не містить таблиць 1 4 додатка 4 до Порядку № 454, оскільки суми нарахованої заробітної плати та відпускних не змінилися.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль