Головбух

Етапи та строки проведення люстраційних перевірок в Україні

  • 16 жовтня 2014
  • 27
  • Середній бал: 0 із 5

Прем’єр-міністр України повідомив про етапи проведення перевірок на предмет виконання Закону України «Про очищення влади»

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив про етапи проведення перевірок на предмет виконання Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 № 1682-VII, який сьогодні набув чинності.

Основний орган у проведенні перевірки — Міністерство юстиції України. У кожному міністерстві створюється комісія, яка виконує контрольну функцію щодо перевірки автобіографії та майнового стану кожного претендента на державну службу та кожного державного службовця, який підпадає під закон про люстрацію. Щодо перевірки майнового стану, то така комісія відправляє декларацію до Державної фіскальної служби, і ДФС протягом 60 днів перевіряє достовірність даних, відображених у податковій декларації, на предмет їх реальності, відповідності та коректності.

Облік токенів: скачати проведення

Уряд уже прийняв низку рішень щодо звільнення державних службовців 1–3 категорії. Звільнені посадовці — це керівники центральних органів виконавчої влади, перші заступники міністрів, заступники міністрів.

Усунені з посад високопосадовці, нагадав Прем’єр-міністр, не зможуть працювати в органах державної влади протягом десяти років.

Глава Уряду наголосив, що це лише перший етап виконання закону.

Наступний етап перевірок, за словами Арсенія Яценюка, розпочнеться з листопада поточного року. У першому блоці під перевірку потрапляють Прем’єр-міністр, Перший Віце-прем’єр-міністр, віце-прем’єр-міністри, міністри, керівники ЦОВВ, які не входять до складу КМУ, голови НБУ, ЦВК, Нацради з телебачення і радіомовлення, Служби зовнішньої розвідки, керівник Управління державної охорони, Глава Адміністрації Президента, керівник Державного управління справами, керівник Секретаріату КМУ, Урядовий уповноважений із питань антикорупційної політики, члени всіх національних комісій, а також керівництво Міноборони і Генштабу.

Другий блок перевірки — це Міністр юстиції та його заступники, керівники Мін’юсту, МВС, ДФС, СБУ та відповідні підрозділи, судова адміністрація та відповідні підрозділи, Генеральний прокурор та його заступники і посадові особи Генпрокуратури.

Термін проведення перших двох блоків перевірок — від листопада 2014 року до січня–лютого 2015 року.

Третій блок перевірок, за словами Глави Уряду, стосується суддів. Він триватиме з грудня 2014 року до грудня 2015 року.

З березня до травня 2015 року відбуватимуться перевірки перших заступників і заступників міністрів, керівників ЦОВВ, які не входять до складу КМУ, всіх перших заступників і заступників Голови НБУ, Голови СБУ, Адміністрації Президента, керівників Державного управління справами, заступників у Секретаріаті КМУ (у тому числі й керівників районних, обласних прокуратур, військових прокуратур, органів внутрішніх справ).

Із квітня 2015 року до червня 2016 під перевірки підпадуть посадові особи територіальних органів Мін’юсту, МВС, ДФС і всі органи нижчого рівня СБУ, судової адміністрації, міжрайонні та районні прокуратури.

З червня 2015 року до грудня 2016 року перевірку пройдуть посадові та службові особи, окрім виборних посад, органів держвлади та органів місцевого самоврядування. І з вересня 2015 року до грудня 2016 року — військові посадові особи Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової служби та військовослужбовців служби за призовом під час мобілізації.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини