Головбух

Помилково подана податкова звітність: дії платника

  • 17 жовтня 2014
  • 30

Платник податків може письмово звернутися до органу контролю з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнавати дану звітність як податкову

Відповідно до пункту 49.1 Податкового кодексу України (ПК), податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу контролю, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов’язаний за кожен встановлений ПК звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Платники податку на прибуток підприємств, які оподатковуються за нульовою ставкою, подають органу контролю декларації (розрахунки) з податку на прибуток підприємств за спрощеною формою у порядку, встановленому ПК.

Відповідно до пункту 49.8. ПК, прийняття податкової декларації є обов’язком органу контролю. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 ПК. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Отже, Податковим кодексом України не передбачено дії суб’єкта господарювання у випадку, якщо він помилково подав податкову звітність до органу контролю, тобто яку взагалі не потрібно було подавати або подано не до того органу. Однак платник податків може письмово звернутися до органу контролю з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнання даної звітності як податкової.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги