Головбух

Як страхувальнику виправити загальні реквізити у звіті щодо сум нарахованого ЄВ після закінчення терміну його подання

  • 20 жовтня 2014
  • 23

Помилки в персональних даних, а також у реквізитах таблиць, що не стосуються грошових показників, виявлені страхувальником самостійно після закінчення звітного періоду, виправляються шляхом подання таблиць, у яких було допущено помилки, типу «Скасовуюча» та «Коригуюча»

Як страхувальнику у звіті щодо сум нарахованого ЄВ після закінчення терміну його подання виправити помилки, що не стосуються грошових показників (загальні реквізити)?

Виправлення страхувальником помилок у звіті по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) у разі самостійного виявлення недостовірних відомостей, які подані після закінчення звітного періоду та/або накопичені в електронних базах даних персоніфікованого обліку передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), зареєстрованим у Мін’юсті 20.09.2013 за № 1628/24160.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Так, підпунктами 5.5 та 5.7 розділу V Порядку № 454 визначено: якщо страхувальником було допущено помилку в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, — подаються скасовуючі документи (звіт страхувальника з позначкою «Скасовуюча», який є підставою для повного скасування інформації, що попередньо була подана у формі «Початкова» до органів доходів і зборів). Зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум ЄВ за звітний місяць при формуванні та поданні скасовуючих документів не допускаються.

Страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить титульний аркуш (перелік таблиць звіту), відповідну таблицю на одну або декількох застрахованих осіб зі статусом «Скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, та відповідну таблицю на одну або декількох застрахованих осіб зі статусом «Початкова» із зазначеними правильними відомостями. Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 – 4 додатка 4 до Порядку № 454.

Згідно з абзацом першим пункту 5.6 розділу V Порядку № 454, якщо в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» додатка 4 Звітності щодо єдиного внеску до Порядку № 454 страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованих осіб, які передбачені пунктом 4.8 розділу IV Порядку № 454 (укладення або розірвання трудового договору із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце; надання особі відпустки по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку тощо), він повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить титульний аркуш (перелік таблиць звіту) та дані на цю застраховану особу із зазначенням статусу таблиці 5 «Додаткова».  

Аналогічно подається таблиця 7 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» додатка 4 звіту щодо нарахованих сум ЄВ до Порядку № 454 (абз. 2 п. 5.6 розд. V Порядку № 454).

За необхідності повністю скасувати відомості, зазначені в таблицях 5 та 7 додатка 4 до Порядку № 454 подаються лише скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу (п. 5.2 розд. V Порядку № 454).

Якщо страхувальник подає за один і той самий звітний період таблиці зі статусами «Скасовуюча» та «Додаткова», вони подаються з окремими титульними аркушами (як два окремих звіти) (п. 5.8 розд. V Порядку № 454).

Отже, помилки в персональних даних, а також у реквізитах таблиць, що не стосуються грошових показників (загальні помилки), виявлені страхувальником самостійно після закінчення звітного періоду, виправляються шляхом подання таблиць, у яких було допущено помилки, типу «Скасовуюча» та «Коригуюча» (для таблиць 5 та 7 додатка 4 до Порядку № 454), складених за період, за який виправляють допущену помилку. Під час такого виправлення помилок дані про суми заробітку застрахованої особи та суми внесків у виправленому документі мають бути ідентичними даним, які було надано раніше. Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 – 4 додатка 4 до Порядку № 454.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги