Головбух

Як заповнити показники додатка до таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо у страхувальника виникла переплата по заробітній платі

  • 21 жовтня 2014
  • 24

Платники, які здійснюють розрахунки з працівниками по заробітній платі своєчасно або авансом, показники «Сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» на початок звітного періоду» та «Сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» на кінець звітного періоду» додатка до таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 не заповнюють

Як заповнити показники додатка до таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо у страхувальника виникла переплата по заробітній платі на початок або кінець звітного періоду?

Відповідно до пункту 4.4 розділу ІV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), таблиця 1 додатка 4 до цього Порядку формується та подається, зокрема, страхувальниками, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців). 

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, згідно з якими провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (п. 4.1 розділу ІV Порядку № 454).

Так, додаток до таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску» додатка 4 до Порядку № 454 заповнюється так. У показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати на початок звітного періоду» платники, які своєчасно не розрахувалися з працівниками по заробітній платі на перше число звітного місяця, відображають суми простроченої заборгованості з виплати заробітної плати, тобто суми заробітної плати, термін виплати якої настав до першого числа звітного місяця.

У показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати на кінець звітного періоду» відображаються суми заборгованості з виплати заробітної плати з урахуванням невиплачених сум заробітної плати, строк сплати яких настав у звітному місяці.

У зазначених показниках враховується заборгованість з виплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності. Заборгованість з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та інших видів виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, депонована заробітна плата у зазначені показники не включається.

Показники «Сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» на початок звітного періоду» (Дт, Кт, у тому числі по видах заборгованості) та «Сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» на кінець звітного періоду» (Дт, Кт, у тому числі по видах заборгованості) відображаються за даними бухгалтерського обліку.

При цьому платники, які здійснюють розрахунки з працівниками по заробітній платі своєчасно або авансом, зазначені рядки додатка до таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 не заповнюють в електронній формі або прокреслюють на паперових носіях.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги