Головбух

Посилено відповідальність за підкуп виборців та фальсифікацію на виборах

  • 22 жовтня 2014
  • 16

У парламентській газеті «Голос України» № 203 опубліковано Закон, який встановлює більш жорсткі санкції за порушення виборчих прав громадян

Сьогодні, 22 жовтня, в парламентській газеті «Голос України» № 203 опубліковано Закон, який встановлює більш жорсткі санкції за порушення виборчих прав громадян. Відповідні зміни внесено до Кримінального кодексу України.

Зокрема, перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, каратимуться обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк (раніше — штрафом від 300 до 500 нмдг, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років). За ті самі діяння, поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна (погрозою їх вчинити), на особу чекатиме обмеження волі на строк від 2 до 5 років (раніше — обмеження волі до 3 років).

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

За одержання неправомірної вигоди (коштів чи майна, переваг, послуг або НМА вартістю більше, ніж 3% розміру мінімальної зарплати), прийняття пропозиції або надання обіцянки щодо відмови від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці більше одного разу, голосування за певного кандидата або відмова від такого голосування тощо штрафуватимуть на суму від 100 до 300 нмдг (від 1,7 до 5,1 тис. грн.). Альтернативою цих санкцій можуть бути виправні роботи на строк до 2 років чи обмеження волі на той самий строк.

На тих, хто підкуповує виборців, чекатиме обмеження волі на строк до 3 років або позбавлення волі на той самий строк без права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю також на строк до 3 років.

Здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення найменування, символіки, прапора політичної партії, вартість яких не перевищує розміру, встановленого законодавством), робіт, послуг каратиметься обмеженням волі на строк від 2 до 4 років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Значно посилено відповідальність і за фальсифікацію виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікацію підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікацію відомостей Державного реєстру виборців. Також вводиться відповідальність за крадіжку або приховування виборчої скриньки з бюлетенями чи протоколу підрахунку голосів. За подібні дії будуть карати позбавленням волі на строк від 5 до 7 років без права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 23.10.2014.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги