Головбух

Порядок обліку суми ПДВ, на яку органом контролю встановлено заниження платником податку заявленої суми бюджетного відшкодування

  • 22 жовтня 2014
  • 58

Сума заниженого бюджетного відшкодування підлягає перенесенню до інтегрованої картки платника і в подальшому (за умови підтвердження документальною перевіркою правомірності її декларування) може погасити податкові зобов’язання з ПДВ

Який порядок обліку суми ПДВ, на яку за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки органом контролю встановлено заниження платником податку заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ?

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення таких розрахунків встановлено статтею 200 Податкового кодексу України (ПК).

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Перелік платників ПДВ, які не мають права на отримання бюджетного відшкодування ПДВ та відповідно не подають Розрахунок суми бюджетного відшкодування, визначений пунктом 200.5 ПК.

Підпунктом «а» пункту 200.14 ПК встановлено, що якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган контролю виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування надсилає платнику податку податкове повідомлення-рішення за формою «В2», у якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування.

У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 ПК у зменшення податкових зобов’язань з цього податку в наступних податкових періодах.

Підпунктом 6 пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МДЗ України від 13.11.2013 № 678, визначено, що рядок 21.3 податкової декларації з ПДВ передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від’ємного значення, який (для декларації з позначкою «0110» — після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом контролю.

Оскільки сума заниженого бюджетного відшкодування не може бути відображена ні в рядку 23.1, ні в рядку 23.2 податкової декларації з ПДВ з відповідною позначкою «0110», то, відповідно, на таку суму зменшується значення рядка 24 податкової декларації з ПДВ, яке зі знаком «-» відображається в рядку 21.3 податкової декларації з ПДВ в податковому періоді, у якому отримано повідомлення-рішення за формою «В2».

Зазначена сума заниженого бюджетного відшкодування підлягає перенесенню до інтегрованої картки платника і в подальшому (за умови підтвердження документальною перевіркою правомірності її декларування) бере участь у погашенні податкових зобов’язань з ПДВ такого платника податку в порядку календарної черговості виникнення таких переплат.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги