Головбух

Чи відноситься до складу витрат грошова компенсація за невикористану відпустку при звільненні працівника

  • 22 жовтня 2014
  • 46

Грошова компенсація за невикористані дні щорічних відпусток та нарахована на таку компенсацію сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відносяться до витрат платника податку

Чи відноситься до складу витрат платника податку на прибуток грошова компенсація за невикористану відпустку при звільненні працівника (у тому числі перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник) та нарахована на таку компенсацію сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Відповідно до пункту 142.1 Податкового кодексу України (ПК), до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі — працівники), які включають нараховані витрати на оплату основної та додаткової заробітної плати й інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін, (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розділу IV ПК).

Облік токенів: скачати проведення

До складу витрат платника податку відносяться суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірах і порядку, встановлених законом (п. 143.1 ПК).

Порядок виплати грошової компенсації за невикористані працівником відпустки визначено статтею 83 Кодексу законів про працю України та статтею 24 Закону України «Про відпустки»  від 15.11.1996 № 504/96-ВР зі змінами та доповненнями. Зокрема, згідно із зазначеними статтями, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей. У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.

Відповідно до підпункту 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 № 5, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних відпусток належать до фонду додаткової заробітної плати.

Тож грошова компенсація за невикористані дні щорічних відпусток (у тому числі що перераховується платником на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник) та нарахована на таку компенсацію сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відносяться до витрат платника податку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини