Головбух

Справляння податку на доходи фізичних осіб та військового збору

  • 23 жовтня 2014
  • 49

Під час «гарячої лінії», проведеної Державною фіскальною службою України, розглянули проблеми справляння ПДФО та військового збору

Під час проведеної Державною фіскальною службою України прямої телефонної лінії на тему «Справляння ПДФО та військового збору» на запитання платників відповідав заступник директора Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб — начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Сергій Наумов.

Чи утримується ПФДО із середнього заробітку, що нараховується підприємством мобілізованим працівникам?

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Оскільки порядку компенсаційних виплат із бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, немає, податковий агент оподатковує суму середнього заробітку, виплачену таким працівникам, на загальних підставах за ставками 15 та/або 17%.

Згідно з частиною третьою статті 119 КЗпП, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше року, зберігаються місце роботи, посада та компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Такі компенсації із бюджету в межах середнього заробітку виплачуються за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному КМУ.

За підпунктом «и» підпункту 165.1.1 ПК, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII, та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

На даний час відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Крім того, у додатку 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України» до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-VII зазначені компенсаційні виплати не передбачені.

Оскільки порядку цих виплат немає, податковий агент оподатковує суму середнього заробітку, виплачену таким працівникам, на загальних підставах за ставками, визначеними пунктом 167.1 ПК (15 та/або 17%).

За якою формою подавати податковий розрахунок за формою № 1ДФ за ІІІ квартал і в які строки? Як відображати військовий збір у розрахунку?

Платники військового збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 ПК (пп. 1.6 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК).

Особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (далі — податковий розрахунок) до органу контролю за місцем свого розташування (пп. «б» п. 176.2 ПК).

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом за звітний квартал загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір, загальної суми утриманого збору, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб — платників військового збору.

Як правильно сплачувати військовий збір: за датою нарахування чи за датою отримання грошей?

На підставі підпункту 1.4 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX ПК збір до бюджету нараховується, утримується та сплачується (перераховується) у порядку, встановленому статтею 168 ПК для ПДФО, за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку 1,5%.

Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги