Головбух

Чи може особа, яка має податкову адресу на території Криму та Севастополя, отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України

  • 23 жовтня 2014
  • 19

Фізичні та юридичні особи, які мають податкову адресу на території вільної економічної зони «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента

Чи може отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України ФО та/або ЮО, яка має податкову адресу (місце проживання, місцезнаходження) на території Криму та Севастополя?

Згідно з наказом ДПА України «Про підтвердження статусу податкового резидента України» від 12.04.2002 № 173, довідку-підтвердження статусу податкового резидента України видає державна податкова інспекція за місцем знаходження юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом десятити робочих днів із моменту подання письмового звернення такої особи.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Разом з цим, відповідно до пункту 1.1 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII, у межах двох адміністративно-територіальних одиниць України (Автономної Республіки Крим та міста Севастополя) запроваджується вільна економічна зона «Крим».

На ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб (п. 3.1 Закону № 1636).

Зокрема, фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території вільної економічної зони «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента (п. 5.3 Закону № 1636).

Крім того, згідно з підпунктом 3 пункту 12.3 розділу ІІ «Перехідні положення» Закону № 1636, з 1 червня 2014 року вважається анульованою податкова реєстрація осіб, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя.

Така податкова реєстрація може бути відновленою після евакуації особи на іншу територію України згідно зі статтею 15 Закону № 1636 у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань оподаткування, або внаслідок завершення строку тимчасової окупації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги