Головбух

Оприлюднено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів»

  • 24 жовтня 2014
  • 12

Підставою для зняття фізособи-підприємця з обліку у відповідному органі контролю є повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів», а також аналіз впливу цього регуляторного акта.

Проект наказу розроблено з метою приведення положень Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462), зареєстрований у Мін’юсті 14.05.2014 за № 503/25280 (далі — Порядок обліку) у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців за заявницьким принципом» від 13.05.2014 № 1258-VII  (далі — Закон № 1258), Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII (далі — Закон № 1636) та інших змін у законодавстві.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Відповідно до Закону № 1258, для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця не вимагаються повідомлення та довідки органів контролю. У зв’язку з цим проектом вносяться зміни, згідно із якими органи контролю не формують та не направляють державному реєстратору такі повідомлення щодо фізичних осіб — підприємців.

Проектом встановлюється, що підставою для зняття фізичної особи — підприємця з обліку у відповідному органі контролю є повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем. Дата зняття з обліку фізичної особи — підприємця відповідає даті отримання відповідного повідомлення державного реєстратора.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у органах контролю як фізична особа — платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки по податках від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця. Орган контролю може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи — платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України (ПК).

При цьому проектом встановлюється, що органи контролю протягом десяти робочих днів із дня набрання чинності наказу здійснюють зняття з обліку фізичних осіб — підприємців, які не були зняті з обліку після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, у порядку, визначеному проектом.

Із метою забезпечення виконання вимог Закону № 1636 проектом встановлюється, що платники податків, які мають місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України, обліковуються в органах контролю з ознакою «суб’єкт вільної економічної зони «Крим».

Для забезпечення можливості реєстрації платником податку на додану вартість не лише оператора, але й інвесторів за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності)» від 22.10.2014 № 1655, проектом встановлюється, що податкові номери інвесторам за такою угодою надаються органами контролю за основним місцем обліку інвесторів на підставі отриманого від оператора рішення про реєстрацію всіх інвесторів як платників податку на додану вартість за угодою про розподіл продукції.

Також проектом визначаються особливості проведення заходів щодо зняття з обліку в органах контролю платників податків окружних виборчих комісій, утворених відповідно до Законів України «Про вибори народних депутатів України» та «Про вибори Президента України».

Зауваження та пропозиції до Проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань можна надсилати упродовж двох тижнів із дати оприлюднення Проекту на адресу розробника: 04655, м. Київ, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент реєстрації платників та електронних сервісів, e-mail: oblik@minrd.gov.ua та до Державної регуляторної служби України — 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги