Як здійснюється оподаткування при поверненні товарів, що мають статус українських, на іншу територію України із ВЕЗ «Крим»

27 жовтня 2014 27
До внесення змін до Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, при митному оформленні товарів, які були вироблені для вільного обігу на тимчасово окупованій території України, слід застосовувати код звільнень «165»

Як здійснюється оподаткування при поверненні товарів, що мають статус українських, на іншу територію України із ВЕЗ «Крим» власником, що зареєстрований на іншій території України, при умові, що товари були ввезенні на територію ВЕЗ «Крим» до набрання чинності Закону України від 12.08.2014 № 1636-VII?

Відповідно до підпункту 6.4 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII  (далі — Закон 1636), товари, що були вироблені, достатньо перероблені або ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на тимчасово окупованій території України до набрання чинності Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII (набрав чинності 27.04.2014), вважаються товарами українського походження, які вільно переміщуються на іншу територію України без застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності до 1 січня 2015 року.

Згідно із пунктом 6.6 Закону 1636, товари, які згідно з розділом II Митного кодексу України (МК) відповідають критеріям повністю вироблених, достатньо перероблених чи ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на тимчасово окупованій території України, вважаються товарами походженням з України та вільно переміщуються на іншу територію України без застосування будь-якого мита, передбаченого главою 42 МК, за умови подання сертифіката про походження товару з України, що видається торгово-промисловими палатами на іншій території України.

Для підтвердження походження товарів із ВЕЗ «Крим» буде видаватися сертифікат про походження товару форми «У-1» (лист ДФС від 07.10.2014 № 6547/7/99-99-25-02-08-17).      

Сертифікати про походження товару форми «У-1» будуть засвідчуватися печатками та підписами уповноважених осіб торгово-промислових палат України (за винятком Торгово-промислової палати Криму та Севастопольської ТПП).

До внесення змін до Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого наказом Мінфіну «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій» від 20.09.2012 № 1011, при митному оформленні товарів, які були вироблені, достатньо перероблені або ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на тимчасово окупованій території України (п. 6.4 та 6.6 Закону 1636), слід застосовувати код звільнень «165» по сплаті будь-якого мита, передбаченого главою 42 МК, а для сертифіката про походження товару форми «У-1» слід використовувати код документа «7015».

При цьому оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком здійснюється на загальних підставах, відповідно до Податкового кодексу України (ПК) за ставками, визначеними підпунктом 194.1.1 та 215.3 ПК (у разі належності товарів до підакцизних, що визначено ст. 215 ПК).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль