Робоча ситуація дня: Отримання майна в управління від нерезидента. Податкові наслідки

27 жовтня 2014 23
Нерезидент передає резиденту — юридичній особі (неплатнику ПДВ) нерухоме майно за договором управління майном, яке знаходиться на митній території України. Вартість об’єкта нерухомості становить 2 500 000 грн. Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ при передачі майна в управління? Які наслідки при оподаткуванні податком на прибуток?

Нерезидент передає резиденту — юридичній особі (неплатнику ПДВ) нерухоме майно за договором управління майном, яке знаходиться на митній території України. Вартість об’єкта нерухомості становить 2 500 000 грн. Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ при передачі майна в управління? Які наслідки при оподаткуванні податком на прибуток?

Згідно з частиною першою статті 1029 Цивільного кодексу України (ЦК), за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов’язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника або вказаної ним особи (вигодонабувача). У нашому випадку установником управління є власник майна — нерезидент (ч. 1 ст. 1032 ЦК). А управителем — резидент, який отримав це майно в управління.

Про податкові зобов’язання з ПДВ та наслідки при оподаткуванні податком на прибуток читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль