Головбух

Врахування витрат на сплату пенсійного збору, понесених у зв’язку з придбанням послуг мобільного зв’язку

  • 28 жовтня 2014
  • 127
  • Середній бал: 0 із 5

Суми пенсійного збору, сплачені при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі через банківську установу, відносяться до складу інших операційних витрат

Як враховуються витрати на сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, понесені у зв’язку з придбанням послуг мобільного зв’язку або зі здійсненням операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі через банківську установу?

Відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР (далі — Закон) платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (далі — пенсійний збір) є, зокрема, юридичні та фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

Облік токенів: скачати проведення

Національний банк України забезпечує організацію та контроль за сплатою (утриманням) збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами у безготівковій та/або готівковій формі.

До 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами у безготівковій та/або готівковій формі у порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України (п. 5 ст. 1 Закону) подають банки, а також підприємства, установи та організації, фізичні особи, які користуються послугами стільникового рухомого зв’язку, а також оператори цього зв’язку, які надають свої послуги безоплатно (п. 10 ст. 1 Закону).

Згідно зі статтею 2 Закону, об’єктом оподаткування є, зокрема:

  • для платників збору, визначених пунктом 5 статті 1 цього Закону, — сума операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі;    
  • для платників збору, визначених пунктом 10 статті 1 Закону, — вартість будь-яких послуг стільникового рухомого зв’язку, сплачена споживачами цих послуг оператору, що їх надає, включаючи вартість вхідних та вихідних телефонних дзвінків, абонентську плату, плату (надбавку) за роумінг, суму страхового завдатку, авансу, вартість інших спеціальних послуг, зазначених у рахунку на оплату послуг стільникового рухомого зв’язку.

Отже, утримання та перерахування пенсійного збору на рахунки органів Пенсійного фонду покладено:

  • на банки — за операціями купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами у безготівковій та/або готівковій формі;
  • на операторів стільникового зв’язку — за операціями з надання послуг стільникового рухомого зв’язку.

Суми пенсійного збору, сплачені у складі вартості послуг мобільного зв’язку за умови використання таких послуг у межах господарської діяльності, відносяться на підставі підпункту «ґ» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування (п. 138.1 ПК).

Суми пенсійного збору, сплачені при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі через банківську установу, на підставі підпункту 153.1.4, підпункту «а» підпункту 138.10.4 ПК відносяться до складу інших операційних витрат.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини