Допомога по тимчасовій непрацездатності оподатковується військовим збором

29 жовтня 2014 32
ФССзТВП дав відповідь, чи є об’єктом оподаткування військовим збором виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності?

Виплати допомоги з тимчасової втрати працездатності здійснюються відповідно до норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2011 № 2240-III (далі — Закон № 2240), яким визначено правові підстави для отримання такої допомоги, встановлено умови надання, тривалість і розміри виплат.

Відповідно до статті 35 Закону № 2240, допомога з тимчасової непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:

  • тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;
  • необхідністю догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї;
  • догляду за дитиною до трьох років у випадку хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;
  • карантину;
  • переведення відповідно до медичного висновку на легшу роботу;
  • протезування у стаціонарі;
  • санаторно-курортного лікування.

Право на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають, зокрема, застраховані особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб.

Військовий збір введено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» від 31.07.2014 № 1621, який набрав чинності 03.08.2014.

 Об’єктом обкладання військовим збором є доходи у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які нараховуються платникові податку у зв’язку з трудовими відносинами.

Отже, допомога по тимчасовій непрацездатності прирівняна до заробітної плати, саме тому з неї слід утримувати військовий збір.

Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Тож вважаємо, що оподатковувати військовим збором необхідно доходи, які нараховуються фізичним особам після 3 серпня 2014 року.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль