Головбух

Як відображати ліквідацію нематеріальних активів до закінчення терміну корисного використання

  • 29 жовтня 2014
  • 55
  • Середній бал: 0 із 5

Нематеріальний актив, виведений з експлуатації відповідно до рішення платника податку про його ліквідацію, не амортизується

Як відображається ліквідація (списання) нематеріальних активів за рішенням платника податку до закінчення терміну корисного використання?

Відповідно до підпункту 139.1.6 Податкового кодексу України (ПК), не включаються до складу витрат витрати на придбання, виготовлення, будівництво, реконструкцію, модернізацію та інше поліпшення основних засобів та витрати, пов’язані з видобутком корисних копалин, а також з придбанням (виготовленням) нематеріальних активів, які підлягають амортизації згідно зі статтями 144–148 ПК, з урахуванням пунктів 146.11, 146.12 і 148.5 ПК.

Облік токенів: скачати проведення

Згідно з пунктом 144.1 ПК, амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності.

Облік вартості, яка амортизується, і нематеріальних активів ведеться за кожним із об’єктів, що входить до складу окремої групи (пп. 145.1.1 ПК).

Нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який встановлюється наказом по підприємству за визнання цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не менше ніж визначено в пункті 145.1 ПК, і призупиняється на період його виводу з експлуатації (для реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації та інших причин) на підставі документів, які свідчать про виведення таких основних засобів з експлуатації (пп. 145.1.2 ПК).

Оскільки нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, і припиняється у разі виведення його з експлуатації, то нематеріальний актив, виведений з експлуатації відповідно до рішення платника податку про його ліквідацію, не амортизується.

Водночас статті 144–146 ПК не містять норми щодо віднесення до витрат у разі ліквідації нематеріального активу за рішення платника податку суми вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації такого нематеріального активу. Отже, у разі ліквідації нематеріального активу його балансова вартість до складу витрат не відноситься.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини