Підзвітна особа не може отримувати готівку на відрядження в інвалюті, минаючи касу юрособи

30 жовтня 2014 31
Отримання підзвітними особами готівки в іноземній валюті на відрядження безпосередньо в установі банку, минаючи касу юридичної особи, не передбачено чинним законодавством

Чи може підзвітна особа отримувати готівку в іноземній валюті на відрядження безпосередньо в установі банку, минаючи касу юридичної особи?

Згідно з пунктом 2.2 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України, затверджених постановою НБУ від 30.05.2007 № 200, уповноважений банк здійснює видачу готівкової іноземної валюти з поточного рахунку юридичної особи — резидента або іноземного представництва на підставі заяви на видачу готівки, доручення повноважному представнику на отримання іноземної валюти в касі уповноваженого банку та листа-розрахунку, який містить такі дані:

  • ПІБ осіб, які виїжджають за кордон;
  • розрахунок витрат.

Уповноважений банк залишає документи, на підставі яких здійснюється видача з поточного рахунку готівкової іноземної валюти.

При цьому згідно з вимогами Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, зареєстрованого в Мін’юсті 13.01.2005 за № 40/10320 (далі — Положення), видача готівкових коштів під звіт або на відрядження здійснюється відповідно до законодавства. Без оприбуткування в касі підприємства можна використовувати готівку одержану з карткового рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу або особистого електронного платіжного засобу.

Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки і в порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з карткового рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом із невитраченим залишком готівки (п. 2.12 р. 2 Положення).

Тобто отримання підзвітними особами готівки в іноземній валюті на відрядження безпосередньо в установі банку, минаючи касу юридичної особи, не передбачено чинним законодавством.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль