Оновлено форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних і порядок його ведення

30 жовтня 2014 16
Затверджено нову форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення

Затверджено нову форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення. Відповідно, визнано таким, що втратив чинність, попередній однойменний наказ МДЗ від 25.11.2013 № 708.

В оновлених формі та порядку враховані останні законодавчі зміни, відповідно до яких Міндоходів реорганізовано шляхом перетворення в ДФС, скасовано свідоцтва платника ПДВ та введено, крім основної ставки, ставку 7% на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Крім цього, передбачено, що платники ПДВ, які застосовують касовий метод податкового обліку, заносять до Реєстру податкову накладну та/або розрахунок коригування до податкової накладної у звітному періоді, на який припадає фактична дата компенсації. У разі отримання часткової компенсації до Реєстру заносяться показники податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної у розмірі отриманої частки компенсації з пропорційним вирахуванням суми податку. При цьому сумарні показники записів такої податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної не повинні перевищувати їх загальні показники.

Також уточнено порядок складання бухгалтерської довідки при коригуванні (зменшенні) податкового кредиту, що виникає під час здійснення контрольованих операцій (рядок 16.7 податкової декларації з ПДВ). Так у разі якщо при здійсненні контрольованих операцій обсяг постачання за звичайною ціною менше, ніж обсяг постачання за фактичною ціною, складається бухгалтерська довідка, в якій обов’язково зазначаються номер та дата податкової накладної, номенклатура товарів/послуг, фактична та звичайна ціна придбання таких товарів/послуг, сума коригування (зменшення) податкового кредиту.

Визначено й особливості запису зазначеної бухгалтерської довідки в Реєстрі.

Наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль