Головбух

Державна фіскальна служба наполягає на утриманні ПДФО із середнього заробітку мобілізованих

  • 3 листопада 2014
  • 46

На думку працівників органів фіскальної служби, ПДФО з сум середнього заробітку, виплачених мобілізованим працівникам, утримується в загальному порядку

На думку працівників органів фіскальної служби, ПДФО з сум середнього заробітку, виплачених мобілізованим працівникам, утримується в загальному порядку (підкатегорія 103.02 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу; ЗІР).

І це незважаючи на те, що згідно з підпунктом «и» підпункту 165.1.1 Податкового кодексу України (ПК), суми компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку, які виплачуються мобілізованим працівникам, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Більше того, згідно з останнім абзацом пункту 3 Закону України від 20.05.2014 № 1275, ці зміни повинні застосовуватися з 18 березня 2014 (дата оголошення першого дня мобілізації). Іншими словами, Закон наказує роботодавцям не утримувати ПДФО і за необхідності повернути зайво утримані суми податку.

Облік токенів: скачати проведення

Для органів контролю каменем спотикання в застосуванні пільгового режиму оподаткування стала відсутність порядку відшкодування з бюджету компенсаційних виплат, який повинен був затвердити Кабінет Міністрів, а також відповідної статті видатків у законі про Держбюджет-2014.

Окрім цього, нещодавно ЗІР (підкатегорія 103.26) опублікував ще одну новину щодо застосування відповідальності у разі здійснення перерахунку ПДФО з середнього заробітку мобілізованих працівників. Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

При цьому відповідальність застосовуватись не буде, якщо сума недоплати ПДФО, яка виникла в результаті здійсненого перерахунку сум нарахованих доходів у вигляді середнього заробітку мобілізованих працівників, погашена роботодавцем.

Підставою для незастосування відповідальності є форма військового квитка (копія) та довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

Згідно з точкою зору органів контролю, середня зарплата (нарахована роботодавцем за час перебування працівника на військовій службі в період часткової мобілізації) — це теж зарплата, яку потрібно показати в податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою «101» (ЗІР, підкатегорія 103.25).

На думку АППУ, підприємствам у такій ситуації варто діяти за законом. У разі донарахувань з боку фіскальних органів — відстоювати свої права в суді, оскільки слідувати позиції, викладеній в ЗІРі, не зовсім логічно. Отже, АППУ рекомендує не утримувати податок.

Асоціація офіційно звернулась за роз’ясненням до Державної фіскальної служби і отримала відповідь, яка аналогічна відповіді викладеній у ЗІРі, але продовжує відстоювати свою точку зору.

Виправити ситуацію може також затвердження порядку відшкодування з бюджету компенсаційних виплат і наявність відповідної статті видатків у бюджеті. Але відбудеться це не раніше наступного року.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини