Збільшення бази оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком

3 листопада 2014 14
Із 1 січня 2015 року значно зросте база оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком

Відповідно до чинних норм податкового законодавства, для сільськогосподарських товаровиробників базою оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), проведена за станом на 1 липня 1995 року. Для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) це нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в області, проведена за станом на 1 липня 1995 року.

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII (далі — Закон № 1166) з 1 січня 2015 року значно зросте база оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком, яка визначатиметься з урахуванням коефіцієнта індексації, визначено за станом на 1 січня базового звітного податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІІ Податкового кодексу України (ПК).  

При цьому розділ ХІІІ ПК, а саме стаття 289, визначає порядок індексації нормативної грошової оцінки земель при розрахунку розміру плати за землю.

Розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, Держземагентство України за встановленою пунктом 289.2 ПК формулою.

Розмір такого коефіцієнту визначається на підставі отриманої від Державної служби статистики України інформації щодо індексу споживчих цін за відповідний рік. Держземагентство не пізніше 15 січня поточного року доводить його до власників та землекористувачів, а також інформує Державну фіскальну службу України.  

Нормативна грошова оцінка земель у 2014 році підлягала індексації станом на 01.01.2014 на коефіцієнт 3,2. 

Разом із тим відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» від 31.10.2011 № 1185, показники нормативної грошової оцінки гектара ріллі окремої земельної ділянки, проведеної станом на 1 липня 1995 року, застосовуються із коефіцієнтом 1,756. 

Отже, платники фіксованого сільськогосподарського податку при розрахунку річної суми податку на 2015 рік до нормативної грошової оцінки земель, яка є базою оподаткування, повинні застосувати коефіцієнт нормативної грошової оцінки станом на 1 січня 2015 року, який визначатиметься із добутку коефіцієнта 3,2 та коефіцієнта, що буде встановлений за 2014 рік виходячи з індексу споживчих цін. Крім того, до нормативної грошової оцінки ріллі має бути застосований коефіцієнт 1,756.

Якщо сільськогосподарські товаровиробники, які відповідатимуть критеріям переходу на сплату фіксованого сільськогосподарського податку, виявлять бажання перейти у 2015 році на сплату цього податку, то з метою правильності визначення податкових зобов’язань їм доцільно звернутися до територіальних органів Держземагентства за місцем розташування земельних ділянок щодо уточнення розміру нормативної грошової оцінки земель, які є об’єктом оподаткування, з урахуванням відповідних коефіцієнтів.  Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль