Головбух

Збільшення бази оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком

  • 3 листопада 2014
  • 16
  • Середній бал: 0 із 5

Із 1 січня 2015 року значно зросте база оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком

Відповідно до чинних норм податкового законодавства, для сільськогосподарських товаровиробників базою оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), проведена за станом на 1 липня 1995 року. Для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) це нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в області, проведена за станом на 1 липня 1995 року.

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII (далі — Закон № 1166) з 1 січня 2015 року значно зросте база оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком, яка визначатиметься з урахуванням коефіцієнта індексації, визначено за станом на 1 січня базового звітного податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІІ Податкового кодексу України (ПК).  

Облік токенів: скачати проведення

При цьому розділ ХІІІ ПК, а саме стаття 289, визначає порядок індексації нормативної грошової оцінки земель при розрахунку розміру плати за землю.

Розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, Держземагентство України за встановленою пунктом 289.2 ПК формулою.

Розмір такого коефіцієнту визначається на підставі отриманої від Державної служби статистики України інформації щодо індексу споживчих цін за відповідний рік. Держземагентство не пізніше 15 січня поточного року доводить його до власників та землекористувачів, а також інформує Державну фіскальну службу України.  

Нормативна грошова оцінка земель у 2014 році підлягала індексації станом на 01.01.2014 на коефіцієнт 3,2. 

Разом із тим відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» від 31.10.2011 № 1185, показники нормативної грошової оцінки гектара ріллі окремої земельної ділянки, проведеної станом на 1 липня 1995 року, застосовуються із коефіцієнтом 1,756. 

Отже, платники фіксованого сільськогосподарського податку при розрахунку річної суми податку на 2015 рік до нормативної грошової оцінки земель, яка є базою оподаткування, повинні застосувати коефіцієнт нормативної грошової оцінки станом на 1 січня 2015 року, який визначатиметься із добутку коефіцієнта 3,2 та коефіцієнта, що буде встановлений за 2014 рік виходячи з індексу споживчих цін. Крім того, до нормативної грошової оцінки ріллі має бути застосований коефіцієнт 1,756.

Якщо сільськогосподарські товаровиробники, які відповідатимуть критеріям переходу на сплату фіксованого сільськогосподарського податку, виявлять бажання перейти у 2015 році на сплату цього податку, то з метою правильності визначення податкових зобов’язань їм доцільно звернутися до територіальних органів Держземагентства за місцем розташування земельних ділянок щодо уточнення розміру нормативної грошової оцінки земель, які є об’єктом оподаткування, з урахуванням відповідних коефіцієнтів.  

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини