Головбух

Умови гарантування й відшкодування коштів за вкладами

4 листопада 2014
33
Середній бал: 0 із 5

У зв’язку з появою у пресі інформації про продаж вкладниками депозитів через інтернет або інші ресурси Фонд гарантування вкладів фізичних осіб надає роз’яснення про умови гарантування вкладів та порядок отримання відшкодування

У зв’язку з появою у пресі інформації про продаж вкладниками депозитів через інтернет або інші ресурси Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі — Фонд) вважає за необхідне надати роз’яснення про умови гарантування вкладів та порядок отримання відшкодування.

Відповідно до законодавства України, усі вкладники, які розмістили кошти в банку — учаснику Фонду на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом оформлення іменного депозитного сертифіката в національній чи в іноземній валюті автоматично підпадають під гарантію Фонду. Відшкодування за такими вкладами відбувається за рахунок коштів, акумульованих Фондом, але не більше ніж 200 000 грн.

Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці

Саме тому вкладники банків, розмістивши кошти в банку в межах гарантованого розміру відшкодування, можуть бути впевнені в захисті своїх заощаджень. Отримати свої кошти в межах гарантованої суми відшкодування вкладники можуть самостійно з дотриманням усіх процедур і без допомоги сторонніх осіб.

Процедура виведення неплатоспроможних банків з ринку та порядок отримання вкладниками своїх коштів така. У разі віднесення Національним банком України банку до категорії неплатоспроможних, Фонд запроваджує в такий банк тимчасову адміністрацію та призначає уповноважену особу на три місяці, а в системо важливі банки на шість місяців, з можливістю одноразового подовження даного стоку ще на один місяць. Про запровадження в банку тимчасової адміністрації Фонд повідомляє вкладників шляхом розміщення інформації на сайті Фонду та опублікування відповідного оголошення в газеті «Голос України».

Протягом дії тимчасової адміністрації вкладники неплатоспроможного банку можуть отримати свої кошти за договорами банківського вкладу (депозиту), строк дії яких закінчився, та за договорами банківського рахунку (поточні рахунки). Виплати за зазначеними договорами здійснюються в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Нацбанком про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, але не більше 200 000 грн.

Порядок виплат коштів вкладникам після дії тимчасової адміністрації залежить від визначеного способу виведення неплатоспроможного банку з ринку. Якщо в ході тимчасової адміністрації для неплатоспроможного банку залучається інвестор, то зобов’язання перед вкладниками щодо повернення коштів за вкладами щонайменше в сумі, що не перевищує 200 000 грн., переходять до інвестора. Якщо продаж банку не відбувся, то Нацбанк приймає рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. У такому випадку виплати коштів за вкладами здійснюються Фондом усім вкладникам незалежно від закінчення строку дії договору й розпочинаються не пізніше ніж через сім днів із дня відкликання банківської ліцензії. При цьому отримати кошти вкладники можуть звернувшись у визначений банк — агент Фонду.

На сьогоднішній день банками — агентами Фонду є 11 банків:

 • ПАТ «УкрСиббанк»;
 • АТ «ІМЕКСБАНК»;
 • ПАТ «Банк «Київська Русь»;
 • АТ КБ «ХРЕЩАТИК»;
 • АТ «Райффайзен Банк Аваль»;
 • ПАТ «АЛЬФА-БАНК»;
 • АТ «Банк «Фінанси та Кредит»;
 • ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»;
 • ПуАТ «ФІДОБАНК»;
 • АТ «Дельта Банк»;
 • ПАТ «Укрінбанк».

Мережа філій і відділень даних банків по Україні перевищує 5 709 установ, що забезпечує доступність отримання коштів вкладниками.

Вкладники, вклади яких перевищують 200 000 грн., після  відкликання НБУ банківської ліцензії та ліквідацію банку матимуть право подати кредиторські вимоги на ім’я уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку. Задоволення вимог кредиторів здійснюється за рахунок коштів, одержаних у результаті ліквідації та реалізації майна банку, в черговості, що передбачена частиною першою статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Усю інформацію про функціонування Фонду гарантування вкладів, умови гарантування і відшкодування коштів за вкладами, порядок здійснення виплат вкладники можуть отримати на офіційній сторінці Фонду або зателефонувавши за номером гарячої лінії: 0-800-308-108. Окрім цього, офіційні повідомлення Фонду публікуються в газеті «Голос України».

Відсоток вкладників, чиї вклади не перевищують 200 000 грн. складає 99,3. Іншими словами, вклади 99,3% вкладників повністю підпадають під гарантії Фонду. Також варто зазначити, що за 16 років існування Фонд гарантування здійснив виплати коштів понад 630 тис. вкладникам на загальну суму понад 18,2 млрд грн.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини