Нацбанк домовився з банками про нові механізми взаємодії на валютному ринку

4 листопада 2014 18
Нацбанк провів нараду, на якій із керівниками сорока найбільших банків домовився про нові механізми взаємодії на валютному ринку для визначення рівноважного курсу гривні

Учора, 3 листопада 2014 року в Національному банку України (НБУ) відбулася нарада з керівниками сорока найбільших банків. На зустрічі домовилися про нові механізми взаємодії між НБУ та банками на валютному ринку для визначення рівноважного курсу гривні.

Голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила присутнім, що такий перехід став можливим завдяки покращенню макроекономічного стану. За оцінками Нацбанку, скорочення ВВП України за результатами дев’яти місяців становить приблизно 3,5%. За результатами 2014 року очікується, що ВВП зменшиться на 7, а не на 9 відсотків, як прогнозувалося раніше.

Крім того, за її словами, зменшило емоційне навантаження на ринок завершення виборів до Верховної Ради України. Уперше проєвропейська більшість у парламенті зможе сформувати коаліцію та уряд.

Досягнуті домовленості з ВАТ Газпром щодо постачання газу Україні також дозволяють сподіватися на стабільне функціонування економіки України в зимовий період. Позитивним є і той факт, що МВФ підтримує використання міжнародних резервів Національного банку для оплати поставок газу. «Хоча, з одного боку, це і викличе скорочення резервів, проте, з іншого, — таким чином ми уникнемо додаткового тиску на валютний ринок», — пояснила Валерія Гонтарева.

Певна стабілізація валютного ринку, а саме — припинення зростання обсягів відкладеного валютного попиту, більш активний продаж валюти експортерами, зростання депозитів — дала змогу Нацбанку лібералізувати вимоги щодо проведення деяких валютних операцій, запроваджених постановою Правління НБУ «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України» від 29.08.2014 № 540. Також починаючи з цього тижня Нацбанк не проводитиме валютні аукціони на підтримку кас банків.  

Зважаючи на такі зміни у реальному та фінансовому секторах економіки та детально вивчивши міжнародний досвід, Нацбанк запропонував банкам такий механізм пошуку нового рівня врівноваженого обмінного курсу гривні. Починаючи з середи, 5 листопада 2014 року, протягом наступних 3-6 місяців Національний банк щодня проводитиме аукціони з продажу валюти, за результатами яких учасники ринку отримуватимуть інформацію щодо нового рівня відсікання ціни ресурсів та нового врівноваженого обмінного курсу гривні.

Також голова НБУ зазначила, що «оскільки Національний банк буде продавати валюту НАК «Нафтогаз України» через прямі інтервенції, то таким чином буде усунуто з ринку найбільшого імпортера. Це дасть ринку профіцит валюти внаслідок продажу експортної виручки».

Наприкінці Валерія Гонтарева зауважила, що «запропоновані аукціони  потрібно розглядати виключно як механізм, що допоможе знайти рівноважний обмінний курс гривні. Ні про яке задоволення попиту на валюту тут не йдеться».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль