Фізособи мають право ввозити на митну територію України готівку не більше 10000 євро

4 листопада 2014 32
Без письмового декларування органу контролю фізичні особи мають право ввезти на митну територію України або вивезти за межі митної території України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро

Чи включається до загальної суми готівки, яка не підлягає письмовому декларуванню при переміщенні фізичними особами через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим», готівкова валюта держави-окупанта в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 гривень, якщо переміщуються валюти різних країн?

Відповідно до частини 3 статті 197 Митного кодексу України, обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.

Так, порядок переміщення (увезення, вивезення, пересилання) через митний кордон України готівки резидентами і нерезидентами визначений Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління НБУ від 27.05.2008 № 148, зареєстрованою в Мін’юсті від 11.06.2008 за № 520/15211 (далі — Інструкція 148).

Згідно з положенням пункту1 глави 2 Інструкції 148, фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування органу контролю.

При цьому відповідно до пункту 3 глави 1 Інструкції 148, до готівки відносяться готівкова валюта України; готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави; банкноти та монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу (крім монет, що належать до банківських металів); дорожні чеки.

Водночас пунктом 12.8 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII  встановлено, що переміщення готівкової валюти держави-окупанта через адміністративний кордон вільної економічної зони «Крим» забороняється, за винятком її переміщення фізичними особами в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 гривень, за умови усного декларування посадовій особі митниці.

Отже, без письмового декларування органу контролю фізичні особи мають право ввезти на митну територію України (у тому числі з території ВЕЗ «Крим») або вивезти за межі митної території України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро (включаючи готівкову валюту держави-окупанта в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 гривень).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль