Чи враховується у складі вартості самостійно виготовлених ОЗ сума сплаченого ПДВ

5 листопада 2014 33
Під час «гарячої лінії» за участі заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олександра Лукіна обговорили актуальні питання оподаткування податком на додану вартість та податком на прибуток

Під час «гарячої лінії» за участі заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олександра Лукіна обговорили актуальні питання оподаткування податком на додану вартість та податком на прибуток.

Чи потрібно реєструватися платником ПДВ особі що ліквідується, якщо в процесі реалізації ОФ та ТМЦ отримано коштів на суму, що перевищує 300 000 грн.?

Якщо загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в органі контролю за своїм місцезнаходженням, крім особи, яка є платником єдиного податку.

У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу контролю не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій.

Отже, якщо особою, яка ліквідується, в процесі реалізації основних фондів та ТМЦ отримано кошти на суму, що перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в органі контролю за своїм місцезнаходженням.

Чи враховується у складі вартості самостійно виготовлених ОЗ сума сплаченого ПДВ?

Суми ПДВ, сплачені у складі витрат на виготовлення основних засобів, враховуються у складі первісної вартості придбаного (виготовленого) основного засобу як непрямого податку платниками:

  • які не зареєстровані як платник податку на додану вартість;
  • які зареєстровані як платники ПДВ, але одночасно проводять операції з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг), що оподатковуються ПДВ та звільнені від оподаткування або не є об’єктом оподаткування таким податком, та не включають такі суми ПДВ до податкового кредиту.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль