Які санкції застосовуються до податкових агентів за неподання податкового розрахунку за формою 1-ДФ

5 листопада 2014 25
За неподання, несвоєчасне подання, подання не в повному обсязі, а також подання з недостовірними відомостями або з помилками форми 1-ДФ передбачається накладення штрафу в розмірі 510 грн.

Головне управління ДФС у Черкаській області у зв’язку з наближенням граничного терміну надання податковими агентами податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку за ІІІ квартал 2014 року, звертає увагу на найпоширеніші порушення встановленого порядку заповнення та подання розрахунку і нагадує про відповідальність за допущення таких порушень.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не в повному обсязі, а також подання з недостовірними відомостями або з помилками форми 1-ДФ, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або до збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, передбачається накладення штрафу в розмірі 510 грн. Такі ж дії, вчинені податковим агентом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 грн.

Якщо недостовірні відомості або помилки у податковій звітності виникли у зв’язку з проведенням податковим агентом перерахунку податку згідно вимог пункту 169.4 Податкового кодексу України (ПК) та були виправлені відповідно до вимог статті 50 ПК, штрафи взагалі не застосовуються.

Основні порушення податкових агентів та відповідальність такі.

1. За неправильне відображення в документах ідентифікаційного номера працівника — штраф у розмірі 170 грн.

Оскільки реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для громадян, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера та офіційно повідомили про це відповідну державну податкову інспекцію і мають відмітку у паспорті) є важливою інформацією про нараховані (виплачені) доходи найманому працівникові та утримані податки, податковому агенту слід забезпечити чітке й достовірне відображення вказаної інформації у документах. Згідно з пунктом 119.3 ПК, оформлення документів, які містять інформацію про об’єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків, без зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків або з використанням недостовірного реєстраційного номера облікової картки платника податків, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 170 грн.

2. Якщо податковий агент подає уточнюючий розрахунок за формою 1-ДФ та уточнює реквізити підприємства, або ідентифікаційний номер працівника, передбачається застосування штрафу у розмірі 510 грн.

Якщо в разі подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за формою 1-ДФ уточнюються реквізити підприємства або вносяться зміни до номера облікової картки найманого працівника, то до такого податкового агента застосовується відповідальність, передбачена пунктом 119.2 ПК. Тобто за перше порушення передбачено накладення штрафу у розмірі 510 грн., а за вчинене вдруге й надалі податковим агентом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, передбачено накладення штрафу в розмірі 1020 грн.

3. Якщо податковий агент подав одночасно два або більше уточнюючих податкових розрахунків за формою 1-ДФ та якщо виправлені помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань — штраф у розмірі 510 грн.

Податковий агент, який самостійно виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій звітності, зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок за чинною на час подання уточнюючого розрахунку формою (п. 50.1 ПК з урахуванням строків давності, визначених ст.102 ПК). Втім він має право не подавати уточнюючий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової звітності за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Водночас у разі подання уточнюючих податкових розрахунків за формою 1-ДФ (одного чи декількох одночасно) з метою виправлення помилок, які призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, застосовується відповідальність, передбачена пунктом 119.2 ПК. За перше порушення передбачено накладення штрафу в розмірі 510 грн., а за подання протягом року після накладання штрафу, згідно з пунктом 119.2 ПК, повторно уточнюючого податкового розрахунку — штраф у розмірі 1020 грн..

4. Якщо в ході документальної перевірки виявлено порушення у податковому розрахунку за формою 1-ДФ, які призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань та/або до зміни платника, передбачається штраф 510 грн. за кожне вчинене правопорушення або одноразово за всі.

У разі виявлення в ході документальної перевірки порушень, зазначених у пункті 119.2 ПК, до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн. При цьому відповідальність застосовується до загальної кількості порушень, зазначених у абзаці першому пункту 119.2 ПК, а не до кожного порушення окремо.

Водночас не застосовуються штрафи за неподання копій податкових розрахунків за формою 1-ДФ.

Нагадуємо, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до державної податкової інспекції (ДПІ) за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до ДПІ за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку. Утім застосування штрафних санкцій за неподання копій податкових розрахунків Кодексом не передбачено.

Обов’язок для осіб, які мають статус податкових агентів, подавати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, до державної податкової інспекції за місцем свого розташування, передбачено відповідно до підпункту «б» пункту 176.2 ПК. Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку затверджено наказом МДЗ від 21.01.2014 № 49.Податковий розрахунок подається окремо за кожен квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається. Якщо останній день строку подання податкового розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Також податковий розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.

До набрання чинності новою формою Податкового розрахунку, проект якого наразі узгоджується, державні податкові інспекції приймають за ІІІ квартал 2014 року податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, який затверджений наказом МДЗ від 21.01.2014 № 49 і зареєстрований у Мін’юсті 05.02.2014 за № 228/25005.

Водночас з урахуванням змін до ПК, внесених Законами України № 1588 та № 1621, податкові агенти зобов’язані відобразити у розрахунку за формою 1-ДФ за звітний податковий квартал (ІІІ квартал 2014 року) та відображати у подальшому:

  • загальну суму нарахованих у звітному періоді доходів і загальну суму утриманого з них податку (при нарахуванні процентів на користь платника податку);
  • загальну суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них військового збору (при нарахуванні військового збору).

Вказані норми зазначені в листах ДФСУ від 06.10.2014 № 6390/7/99-99-17-02-01-17 та від 31.10.2014 № 9187/7/99-99-17-02-01-17.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль