Витрати на розробку веб-сайту відносяться до нематеріальних активів

7 листопада 2014 43
Витрати платника податку, пов’язані з розробкою веб-сайту та його розміщенням у мережі інтернет, відносяться до нематеріальних активів і підлягають амортизації

Як у податковому обліку платника податку на прибуток відображаються витрати на розробку веб-сайту та його розміщення в мережі інтернет (реєстрація доменного імені та хостинг)?

Згідно з листом Держказначейства від 19.05.04 № 07-04/1005-4111, веб-сторінки, веб-сайти, веб-портали (сервери) — це сукупність апаратних і програмних засобів разом з інформаційними ресурсами, що мають унікальну адресу в мережі інтернет і призначені для надання інформаційних послуг юридичним та фізичним особам.

Відповідно до положень частини 1 статті 433 Цивільного кодексу України та статті 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 № 3792-XII, веб-сайт відноситься до об’єктів права інтелектуальної власності (авторського права).

Розміщення веб-сайту в мережі інтернет передбачає реєстрацію доменного імені та власне розміщення веб-сайту (хостинг).

Відповідно статті 1 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» від 15.12.1993 № 3689-XII  доменне ім’я — це ім’я, що використовується для адресації комп’ютерів і ресурсів в інтернеті.

Згідно з Порядком підключення до глобальних мереж передачі даних, затвердженого постановою Кабміну від 12.04.2002 № 522, абоненти підключаються лише через операторів (суб’єктів господарювання, які надають послуги з доступу до глобальних мереж передачі даних).

Підпунктом 14.1.120 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що нематеріальні активи — це право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані об’єктом права власності (інтелектуальної власності), право користування майном та майновими правами платника податку в установленому законодавством порядку, у тому числі набуті в установленому законодавством порядку права користування природними ресурсами, майном та майновими правами.

Порядок нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється згідно зі статтями 144, 145, 146 ПК.

Підпунктом 145.1.1 ПК визначено шість груп нематеріальних активів, щодо яких нараховується амортизація. Зокрема, в податковому обліку до групи 6 включаються інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).

Тож витрати платника податку, пов’язані з розробкою веб-сайту та його розміщенням у мережі інтернет (реєстрація доменного імені та хостинг), відносяться до нематеріальних активів і підлягають амортизації відповідно до норм статей 144 – 146 ПК.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль