Виправляємо помилку в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

11 листопада 2014 22
У випадку самостійного виявлення помилки в Реєстрі, яка не вплинула на правильність заповнення додатка 5 до податкової декларації з ПДВ, платник податку має право виправити помилку методом «сторно»

Податківці зазначили, що у випадку самостійного виявлення помилки в Реєстрі, яка не вплинула на правильність заповнення додатка 5 до податкової декларації з ПДВ «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» та розділів податкової декларації з ПДВ, платник податку у звітному періоді, в якому виявлено помилку, має право виправити помилку методом «сторно», без подання уточнюючого розрахунку.

Якщо самостійно виявлений помилковий запис здійснено не лише в Реєстрі, а і в додатку 5, платник податку, відповідно до пункту 50.1 Податкового кодексу України (ПК), у звітному періоді, в якому виявлено помилку (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК), зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації.

У разі заповнення уточнюючого розрахунку до графи 4 переносяться показники податкової декларації з ПДВ, додаток 5 до якої уточнюється, до графи 5 — всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (у цьому випадку вони відповідають показникам з графи 4), а в графі 6 відображається прочерк (при поданні звітності на паперових носіях) або така графа не заповнюється (при поданні звітності в електронному вигляді).

В уточнюючому додатку 5, який подається до уточнюючого розрахунку для виправлення запису необхідно:

  • повторити помилковий запис, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком «-» (тобто сторнуються);

  • вказати правильний запис по операціях з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники);
  • у підсумковому рядку «Усього за місяць» відобразити прочерк (при поданні звітності на паперових носіях) або не заповнювати (для звітності в електронному вигляді).


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль